Dojazd do Strzebowisk

Bramą w Bieszczady są Zagórz, Lesko, Ustrzyki Dolne - z tych miejscowości można dojechać do Bieszczadzkiej obwodnicy. Można także jechać przez Uherce Mineralne.

drogowskaz Strzebowiska

Z Leska: drogą 893 przez Baligród do Cisnej, następnie drogą 897 w kierunku Wetliny / Ustrzyk Górnych. Za wsią Przysłup należy wypatrywać znaku "Strzebowiska 1", przy którym skręcamy do wsi.

Z Zagórza przez Komańczę (droga o 15 km dłuższa niż przez Lesko, ale bardzo piękna widokowo. W letnie weekendy pozwala uniknąć korka przy rondzie w Lesku): drogą 892 do Komańczy, następnie drogą 897 do Cisnej, a dalej cały czas drogą 897 w kierunku Wetliny / Ustrzyk Górnych. Za wsią Przysłup należy wypatrywać drogowskazu "Strzebowiska 1", przy którym skręcamy do wsi.

Z Ustrzyk Dolnych: drogą 896 przez Czarną / Lutowiska do Ustrzyk Górnych, następnie drogą 897 w kierunku Wetliny, Cisnej. Za wsią Kalnica należy wypatrywać znaku "Strzebowiska 1", przy którym skręcamy do wsi.

Z Uherców Mineralnych: drogą 895 przez Solinę do Myczkowa. W Myczkowie należy skręcić w drogę 894 na Polańczyk, minąć Wołkowyję i Bukowiec, a następnie skręcić w prawo w drogę na Terkę, Buk, Dołżycę. W Dołżycy w lewo, w drogę 897 w kierunku Wetliny / Ustrzyk Górnych. Za wsią Przysłup należy wypatrywać znaku "Strzebowiska 1", przy którym skręcamy do wsi.

 

Odśnieżanie i przejezdność dróg zimą

O bieszczadzkich śniegach krążą legendy i dowcipy. Rzeczywiście śnieg zimą pada tu często i spada go dużo. Jednak gmina Cisna uważa zimowe utrzymanie dróg za jeden ze swoich priorytetów. Drogi główne (obwodnica) przejezdne są praktycznie zawsze (uwaga: drogi nie są poza nielicznymi fragmentami solone - zimą leży na nich ubita warstwa śniegu). Drogi we wsiach są odśnieżane po zakończeniu opadów śniegu, jednak wielu mieszkańców posiada własne pługi, którymi oczyszczają drogi przez wsie.

W zimie zalecamy opony zimowe. Na oponach letnich możecie Państwo mieć problem nawet z wjechaniem na pierwszy podjazd z obwodnicy do Strzebowisk. Samochodom z napędem na jedną oś na niektórych odcinkach przydadzą się łańcuchy. Samochody 4x4 (wyposażone w opony zimowe) nie powinny mieć problemów. Zimą zawsze dobrze jest mieć ze sobą linkę holowniczą (najlepiej nie elastyczną) oraz łopatę do śniegu. Kierowcy zarówno miejscowi, jak i przyjezdni chętnie udzielają pomocy w wyciąganiu samochodów, które utknęły i zapewne będą wdzięczni również za Państwa pomoc w razie potrzeby.

Prosimy zwracać uwagę na pobocza dróg, gdyż zimą nie widać biegnących wzdłuż nich rowów. Wjechanie w śnieg w rowie, nawet z przewróceniem samochodu na bok zazwyczaj nie powoduje żadnych uszkodzeń, ale o własnych siłach raczej wyjechać się nie da (sprawdzaliśmy samodzielnie kilka razy!). Konieczna pomoc innych samochodów lub wyciągarki, a czasem sprzętu cięższego: ciągnik, pług.

 

Strzebowiska na mapie Google

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.

Drukuj